Mgr. Andrea Pokorná

Plavání kojenců a batolat, Cvičení batolat, Baby judo, FLOWIN®

AndreaUniverzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, obor Tělesná výchova a sport

Startovala na Olympijských hrách v letech 2000 a 2004. Kondiční trenér a trenér juda, instruktor plavání kojenců, batolat a předškoláků, instruktor FLOWINU®.

Sport je moje cesta po které jdu snad už od narození. Jako velice aktivnímu dítěti mi dal ten správný prostor, našel mi kamarády a poskytl mi spoustu nezapomenutelných zážitků, ale především mě naučil překonávat sama sebe, jít za svým cílem a hledat další a další výzvy a to nejen ve sportovním, ale i v osobním životě.
V Akademii Šampión přesně tak postupuji v práci s dětmi, nastavuji laťku vysoko a společně individuálním tempem, zábavnou formou se přibližujeme k vytčenému cíli. Šampión není ten první, ale ten kdo to dokáže. Každé dítě je pro mě novou výzvou ho něco naučit, umožnit mu prožít pocit vítězství nad někým, ale především sám nad sebou. A já miluji výzvy.

Mgr. Jiří Pokorný

Plavání kojenců a batolat, Baby judo, Všestranná příprava dětí

Jirka

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, obor Tělesná výchova a sport

Kondiční trenér a trenér juda, instruktor plavání kojenců, batolat a předškoláků.

Ve své práci s dětmi chci především docílit, aby věřily sami v sebe. Sebedůvěra je nejpodstatnější složka při dosahování vlastních cílů ve sportovním a osobním životě. Již ze závodního období dobře znám, že sebedůvěra nepřichází sama od sebe, ale musí být podložena hlavně tréninkem, výbornou kondicí, dostatečnou zásobou pohybových dovedností a vědomím, že jsem připraven. Snažím se připravit děti tak, aby je sebedůvěra ve vodě ani na suchu neopouštěla a aby právě naopak byla hnací silou k zvládnutí dalších náročnějších úkolů.

Martin Gümpl

Plavání juniorů, Plavání dospělých

Martin

Instruktor vodní záchranné služby, záchranář v Městských lázní.

Deset let závodně plaval. Sedmnáct let se pohybuje v oblasti vodní záchranář. Zabývá se výcvikem záchranářů, výukou plavání a přípravou na plavecké závody.

Má práce se mi stala koníčkem a své zkušenosti s radostí předávám dětem v oblasti plavání a rovněž ve vodní záchraně tonoucího, která je nedílnou součástí kurzů.  Snažím se naučit děti jak si mají poradit v krizových situacích ve vodě, a aby spoléhaly pouze sami na sebe. Práce s dětmi vyžaduje cit, na děti jsou kladeny velké nároky jak po fyzické, tak i  psychické stránce. Výuka jednotlivých plaveckých stylů a skloubení všech pohybů, včetně správného dýchání, vyžaduje pravidelný trénink, ale zároveň se děti na lekcích musí bavit, hrát si a užívat. Vzájemně se s dětmi na sebe těšíme a já osobně mám největší radost z jejich úspěchů, za kterými stojí moje poctivá a dobře odvedená práce.

Bc. Eva Koubková

Administrativní činnost, plavání kojenců a batolat, Baby judo, Hobby judo, Cvičení batolat , Gymnastika
Univerzita Hradec Králové, obor Transkulturní komunikace

Trenérka juda, instruktorka kojeneckého a batolecího plavání, lektorka primární prevence

Bez názvuPráce lektorky primární prevence, trenérky juda a instruktorky kojeneckého plavání od sebe vůbec není tak vzdálená, jak se na první pohled může zdát. Efektivní primární prevence má mít mimo jiné i dlouhodobý charakter. Stejně tak práce trenérů a instruktorů. V Akademii Šampión si tak užívám nejen pestrosti v rámci jednotlivých kurzů, ale také možnosti dlouhodobé práce s dětmi i jejich rodiči. Od prvního setkání v Babyclubu Šampión a Cvičení batolat až po Baby judo, Všestrannou přípravu a Gymnastiku. V některých případech pak mám možnost trénovat i rodiče dětí v rámci Hobby juda. Nutnou podmínkou v práci s lidmi je pro mne poznání. Poznání osobnosti, kterou máte vést a něco naučit. Přístupy k dětem se v rámci tréninku, lekce, hodiny liší. To, co ovšem zůstává stejné je spravedlnost a vzájemný respekt. I to se snažím do svých tréninků, lekcí a hodin přenést.

Zuzana Mohylčáková

Trenérka gymnastiky
Univerzita Hradec Králové, fakulta Informatiky a managementu, obor Informační management

Trenér III. třídy  ČGF sportovní gymnastiky a rozhodčí sportovní gymnastiky ASPV.

Trénink sportovní gymnastiky bych mohla metaforou přirovnat ke stavění mraveniště. Možná se zasmějete, ale je tomu tak. I gymnastky jako malí mravenečci každý den, každý trénink pracují po kouskách, překonávají překážky a nosí pro ně leckdy těžká břemena. Na začátku není nic vidět, ale pílí, vytrvalostí a velkou odhodlaností se to začíná budovat. Nejprve jsou změny nepatrné, ale každým tréninkem se naše mraveniště zvětšuje. A to je to přesně ono, co mě na práci trenéra sportovní gymnastiky neuvěřitelně baví. Je úžasné pozorovat jak se krok po kroku posouváme. Je to pro mě i ohromná motivace, jelikož každé dítě je jiné a na každého platí něco jiného. Odměnou za mou práci je úsměv na tváři každé gymnastky, když se naučí něco nového nebo když přiběhne na trénink celá šťastná, že dostala nový dres.  Práci trenéra neberu jako práci, ale jako poslání!

 

Barbora Tomková

Plavání kojenců a batolat, instruktor TRX, spinningu, instruktor snowboardingu a lyžování 
Univerzita Olomouc FTK – obor tělesná výchova a sport, technická a informační výchova

Po šesti letech působení ve školním prostředí jako učitelka tělesné výchovy mohu říct, “ jsem šťastná“, našla jsem práci, která mě každým dnem obohacuje o nové zkušenosti a dovednosti s dětmi a stala se mým koníčkem a zábavou. Plavání s batolátky, která u nás v babyclubu začínají plavat a odcházejí od nás samostatně plavající je neuvěřitelnou zkušeností a vede mě k mottu:  „Když se chce, všechno jde…“ a „S úsměvem jde všechno lépe!“. Mám neuvěřitelnou radost z malých krůčků od prvního zanoření dítěte do vody, až po nácvik šipky v takto útlém věku. Děti si správným přístupem posouvají hranice toho, co zvládnou a my je na oplátku hravou formou naučíme mít rádi vodu, nebát se a užít si společný čas ve vodě s rodičem.