Mgr. Andrea Pokorná

Plavání kojenců a batolat, Cvičení batolat, Judo

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, obor Tělesná výchova a sport

Startovala na Olympijských hrách v letech 2000 a 2004. Kondiční trenér a trenér juda, instruktor plavání kojenců, batolat a předškoláků, instruktor FLOWINU®.

Sport je moje cesta po které jdu snad už od narození. Jako velice aktivnímu dítěti mi dal ten správný prostor, našel mi kamarády a poskytl mi spoustu nezapomenutelných zážitků, ale především mě naučil překonávat sama sebe, jít za svým cílem a hledat další a další výzvy a to nejen ve sportovním, ale i v osobním životě.
V Akademii Šampión přesně tak postupuji v práci s dětmi, nastavuji laťku vysoko a společně individuálním tempem, zábavnou formou se přibližujeme k vytčenému cíli. Šampión není ten první, ale ten kdo to dokáže. Každé dítě je pro mě novou výzvou ho něco naučit, umožnit mu prožít pocit vítězství nad někým, ale především sám nad sebou. A já miluji výzvy.


Mgr. Jiří Pokorný

Plavání kojenců a batolat, Baby judo, Všestranná příprava dětí

Jirka

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu, obor Tělesná výchova a sport

Kondiční trenér a trenér juda, instruktor plavání kojenců, batolat a předškoláků.

Ve své práci s dětmi chci především docílit, aby věřily sami v sebe. Sebedůvěra je nejpodstatnější složka při dosahování vlastních cílů ve sportovním a osobním životě. Již ze závodního období dobře znám, že sebedůvěra nepřichází sama od sebe, ale musí být podložena hlavně tréninkem, výbornou kondicí, dostatečnou zásobou pohybových dovedností a vědomím, že jsem připraven. Snažím se připravit děti tak, aby je sebedůvěra ve vodě ani na suchu neopouštěla a aby právě naopak byla hnací silou k zvládnutí dalších náročnějších úkolů.

 

 


PaedDr. Ivo Pažout

Plavání dětí v Junior Clubu Akademie Šampión, trenér juda Středně pokročilých, Závodního týmu a Hobby Juda, trenér všestranné přípravy (5+, v doprovodu rodiče).

 

 

 

 

 

 

 


Martin Gümpl

Plavání juniorů, Plavání dospělých

Martin

Instruktor vodní záchranné služby, záchranář v Městských lázní.

Deset let závodně plaval. Sedmnáct let se pohybuje v oblasti vodní záchranář. Zabývá se výcvikem záchranářů, výukou plavání a přípravou na plavecké závody.

Má práce se mi stala koníčkem a své zkušenosti s radostí předávám dětem v oblasti plavání a rovněž ve vodní záchraně tonoucího, která je nedílnou součástí kurzů.  Snažím se naučit děti jak si mají poradit v krizových situacích ve vodě, a aby spoléhaly pouze sami na sebe. Práce s dětmi vyžaduje cit, na děti jsou kladeny velké nároky jak po fyzické, tak i  psychické stránce. Výuka jednotlivých plaveckých stylů a skloubení všech pohybů, včetně správného dýchání, vyžaduje pravidelný trénink, ale zároveň se děti na lekcích musí bavit, hrát si a užívat. Vzájemně se s dětmi na sebe těšíme a já osobně mám největší radost z jejich úspěchů, za kterými stojí moje poctivá a dobře odvedená práce.

 


Šárka Hušková

Trenérka Baby Juda

Judu se aktivně věnovala od osmi do dvaceti let. Nyní se při práci houslařky věnuje dětem v  Baby judu. Dále Šárka působí jako oddílový vedoucí ve skautu a hráč 2. houslí v univerzitním orchestru.

Práce s dětmi mi vždy přinášela velikou radost a jsem ráda, že při svém mnohaletém působení na děti ve skautu mohu přidat další metu jako trenér Baby juda. Judo mě naučilo nikdy nic nevzdávat, žít fair play a přátelství během aktivních judo let mi zůstávají do dnes. Doufám, že nejmenší děti, které učím základům juda od kotoulů a pádů až po jednoduché techniky, jednou budou mít judo uložené v srdci tak hluboko jako já.

 


Barbora Tomková

Plavání kojenců a batolat, instruktor TRX, spinningu, instruktor snowboardingu a lyžování 
Univerzita Olomouc FTK – obor tělesná výchova a sport, technická a informační výchova

Po šesti letech působení ve školním prostředí jako učitelka tělesné výchovy mohu říct, “ jsem šťastná“, našla jsem práci, která mě každým dnem obohacuje o nové zkušenosti a dovednosti s dětmi a stala se mým koníčkem a zábavou. Plavání s batolátky, která u nás v babyclubu začínají plavat a odcházejí od nás samostatně plavající je neuvěřitelnou zkušeností a vede mě k mottu:  „Když se chce, všechno jde…“ a „S úsměvem jde všechno lépe!“. Mám neuvěřitelnou radost z malých krůčků od prvního zanoření dítěte do vody, až po nácvik šipky v takto útlém věku. Děti si správným přístupem posouvají hranice toho, co zvládnou a my je na oplátku hravou formou naučíme mít rádi vodu, nebát se a užít si společný čas ve vodě s rodičem.

 

 

 

Mgr. Aneta Kočí

Plavání juniorů

Univerzita Hradec Králové, pedagogická fakulta – obor Německý jazyk a Hudební výchova.

Závodně plavala od 6 do 14 let. Plavání se nadále věnuje ve svém volném čase. Stejně jako plavání se několik let závodně věnovala tenisu a působila jako tenisová trenérka pro děti.

Plavání je jeden z mála sportů, který se dá provozovat jako celoživotní pohybová aktivita, od útlého věku až po stáří. A já jsem strašně ráda za to, že mě rodiče od malička vedli k několika sportům, a že mezi nimi bylo i plavání.
Trénink musí být makačka, ale hlavně zábava. Mým úkolem je, abychom si to já i děti společně užily, zasmály se a těšily se na další trénink.

 

 


Mgr. Jakub Kočí

Plavání juniorů, Plavání dospělých, plavání kojenců a batolat, všestranná příprava dětí, kondiční příprava

Univerzita Hradec Králové, Pedagogická fakulta, obory Tělovýchova a sport a Základy techniky

Od malička se závodně věnoval fotbalu, dříve i jako trenér mládežnických kategorií. Následně si našel zálibu v oboru fitness a stravování. Na VŠ se zdokonalil v plavání a získal základy pro jeho výuku. Je příznivcem všech druhů sportů, především těch míčových.

Od malička jsem se chtěl živit sportem a i když to v pravém slova smyslu nevyšlo, jsem rád, že mohu ve sportovním odvětví působit jako trenér. Práci trenéra neberu jako něco, do čeho se musím nutit, ale jako zálibu a povolání, které mě nesmírně naplňuje. U dětí požaduji v zájmu bezpečnosti absolutní poslušnost, za kterou se jím odvděčím kvalitním a zábavným tréninkem. Práci vždy odvádím na 100% a největší radost mi dělá viditelný pokrok u svěřenců. Pracovat s dětmi a lidmi celkově je mnohdy velice náročné, především po psychické stránce. Pozitivní je, že každý je jiný a tudíž je moje práce rozmanitá, což velice oceňuji, protože se jen těžko může stát stereotypní.


Mgr. Klára Novotná

Plavání kojenců a batolat
Sport je nedílnou součástí celého mého života. Od 5 let se věnuji sportovní gymnastice, později jako trenér a rozhodčí. Když jsem se po gymnáziu rozhodovala co dál dělat, učitelství se zaměřením na tělesnou výchovu pro mě bylo jasnou záležitostí. Učitelství jsem se věnovala do doby, než přišly moje děti. Až ony mně ukázaly cestu plavání kojenců a batolátek. Je neuvěřitelné, jaké dokážou malé děti dělat velké pokroky. Ráda dělám věci, které mají smysl a za kterými jsou vidět výsledky, v tomto případě o tom není pochyb. Bez práce s lidmi, hlavně dětmi, si svůj život nedokážu představit.

 

 

 

 


Bc. Martina Fulková

Plavání kojenců a batolat, plavání Juniorů

Děti a sport jsou nedílnou součástí mého života a obrovskou srdcovou záležitostí. Po narození mých dvou plaváčků jsem opustila vedoucí managerskou pozici v korporátu a začala se práci s dětmi věnovat naplno. Nejdříve jako chůva v mateřské školce a následně jako instruktorka dětského plavání. Baví mě posouvat dětem limity a sledovat, jak se postupně zlepšují a učí nové dovednosti. Nejdůležitější pro mě je, aby každé dítě z lekce plavání odcházelo spokojené a těšilo se na další trénink. Protože když nás něco baví, děláme to s radostí a úsměvem, dokážeme velké věci.