Příměstský plavecký tábor 1.7. – 4.7. 2019

Prázdniny začaly a s nimi i náš první letošní příměstský tábor, který odstartovali plavci junioři. Tábor probíhal kvůli svátku ve zkráceném formátu pouze od pondělí do čtvrtka. I přesto si tábor všichni skvěle užili, čemuž přispělo i nádherné počasí.

Plavání probíhalo každý den dvoufázově (dopoledne a odpoledne) v bazénu ZŠ Štefánikova, který využíváme i v průběhu roku, takže dětem ve známém prostředí. Dopolední část byla zaměřena především na plaveckou techniku, kdy byli plavci rozděleni do skupin podle dovedností. Kromě techniky samotného plavání jsme trénovali skoky do vody, plavání a orientaci pod vodou, lovení předmětů, ale například i vodní záchranu.

Nedílnou a oblíbenou částí každého dne byl samozřejmě oběd, na který jsme docházeli do školní jídelny. Doplňkový program tvořily seznamovací a pohybové hry a dovádění na dětských hřištích, kde si děti nacházely největší oblibu především v mlhovištích. Poslední den nám malí plavci přinesli zhodnocení tábora v podobě nakreslených obrázku, které si můžete společně s ostatními momentkami prohlédnout v přiložených fotografiích.

Závěrem bych rád jménem trenérů vyzdvihl práci, kterou plavci odvedli v rámci tréninků, ale i jejich ukázněné chování.