Příměstský plavecký tábor 26.8. – 30.8. 2019

Poslední z příměstských táborů těchto prázdnin patřil plavcům, převážně plaveckému klubu. Probíhal opět na bazénu základní školy Štefánikova, kde jsme se každý den scházeli. Po seznamovacích hrách a informacích, jak bude týden probíhat jsme se hned vrhli do bazénu a čekaly nás první dvě hodiny plavání. Po rozcvičce a lehkém rozplavání jsme se zaměřili na „vstupní testy“, kdy nám plavci předvedli vybraná průpravná cvičení a plavecké styly. Díky tomu jsme získali potřebné informace, na co se u jednotlivců zaměřit a šlo se na věc. Po pilování techniky přišel čas i na vodní zábavu v podobě závodů na deskách. Po plavání jsme se přesunuli na oběd a z něj se pokračovalo přímo na Biřičku. Zde bylo více prostoru na zábavu, ale plavání v rybníce samozřejmě nikoho neminulo.

V úterý nás už čekalo dvoufázové plavání (dopoledne a odpoledne) bez volné vody. Po ranní rozcvičce a několika pohybových hrách jsme se přesunuli na bazén a stejně jako první den se věnovali pilování techniky a napravování chyb. Chybět nesmělo ani vodní pólo s velice volnými pravidly, které na svých tělech pocítili především trenéři. Po dopoledním plavání jsme se zaměřili i na kondiční přípravu, která se odehrála na workoutovém hřišti. Oběd proběhl v jídelně ZŠ Štefánikova, kde jsme se posílili špenátem a ihned jsme byli připraveni na odpolední program. Ten začal na dětském hřišti s mlhovištěm, které okamžitě vzalo útokem celá skupina. Poté nás čekalo chození po laně neboli slackline, kde si každý mohl vyzkoušet, jaké to je, chodit po 3 cm úzkém laně. Na závěr nás čekala odpolední fáze plavání zakončena štafetovými závody.

Středa začala jako každý den malou svačinkou a šlo se opět na věc. V rámci ranní rozcvičky jsme otestovali pomocí tenisových míčků, jak na tom jsou naši plavci s házením, chytáním a postřehem. Proti sobě se postavily týmy „titáni“ a „bábovky“ a svedli nelítostný souboj o body. Dopolední plavání začalo hromadným nácvikem šipek a pokračovalo se podle individuálních potřeb plavců. Před obědem jsme se opět přesunuli na workoutové hřiště, kde si plavci vyzkoušeli některé prvky gymnastiky. K obědu dostal každý kus kuskusu ze školní jídelny a šlo se na odpolední část programu. Ta začala pro zpestření programu tentokrát kulturně – hrou na kytaru a zpěvem. Na vyžádání následoval opět oblíbený slackline a po několika provazochodeckých výkonech se pokračovalo na odpolední plavání, kterým byl třetí den táboru ukončen.

Ve čtvrtek nás po rozcvičce čekaly hry ve vodě zaměřené na potápění, které si dle reakci všichni užili. Následovalo rozplavání, cvičení na techniku a po něm absolvovali plavci dvanáctiminutovku – tedy dvanáct minut plavání libovolným plaveckým stylem, kdy jim bylo počítáno množství uplavaných bazénu. Poté co se všichni vydýchali a vyplavali, šlo se na aktivní odpočinek v podobě vodního póla. Před obědem jsme ještě stihli zopakovat a vyzkoušet nové prvky gymnastiky na kruzích a hrazdě a pak už se všichni těšili na oběd. Po obědě jsme procvičili také mozkové závity, protože plavce čekal AZ kvíz, kde mohli ve dvou družstvech poměřit svoje vědomosti z různých oblastí. Odpolední plavání bylo zaměřeno především na nácvik záchrany tonoucího, kdy si každý mohl alespoň okrajově vyzkoušet, jakým způsobem pomoci kamarádovi v nouzi.

Poslední den proběhl ve stejném formátu jako ten první, tedy dopoledne na bazénu, přesun na oběd a následně odpoledne na Biřičce. Jelikož jsme se od pondělí do čtvrtka zaměřovali každý den vždy více na jeden plavecký styl, nezbývalo než je v pátek shrnout a všechny pěkně zopakovat. Chybět nesmělo ani oblíbené vodní pólo a štafetové závody. Odpoledne jsme na volné vodě ještě procvičili záchranu tonoucího, kterou jsme doposud zkoušeli pouze v bazénu a poté už nás čekala zasloužená odměna v podobě paddleboardů. V samotném závěru došlo k celkovému zhodnocení táboru ze strany trenérů, ale i plavců. Ti krom jiného odprezentovali i své úkoly zadané první den. Celkově za trenéry hodnotíme tábor velice pozitivně, jelikož se nám podařilo společnými silami odstranit spoustu chyb v technice plavání a zároveň si celý týden užít :).

Kromě níže zveřejněných fotek se můžete podívat i na náš instagramový účet „akademiesampion“ (mobilní aplikace), kde si po založení účtu (zdarma) můžete přehrát i velké množství videí z každého dne tábora. Zjednodušeně řečeno, slovy dnešní mládeže: „Sledujte nás na instáči“.