Příměstský plavecký tábor 29. 7. – 2. 8. 2019

Zatímco první plavecký příměstský tábor v letošním roce se věnoval plavcům juniorům, druhý tábor byl připraven převážně pro členy plaveckého klubu. Hlavní program se odehrával na 50 metrovém bazénu a byl doplněn dvěma dny na volné vodě a dalšími aktivitami. I přes nepříznivou předpověď stálo počasí na naší straně a stihli jsme tak zrealizovat pro naše plavce kompletní program.

Hned v pondělí ráno nás překvapila jediná nepřízeň počasí, před kterou jsme se chytře schovali pod plaveckými pomůckami (viz. foto) a šlo se na věc. Pondělní plavání probíhalo dvoufázově – dvě hodiny dopoledne a hodinu odpoledne. První den se nesl v „prsařském“ duchu, kdy jsme pilovali především techniku plaveckého způsobu prsa. Dopolední program byl doplněn o seznamovací hry a odpolední o hry pohybové.

Úterý probíhalo podobně jako první den s tím rozdílem, že dopoledne jsme se zaměřili na techniku kraulu a znaku. Po obědě jsme se věnovali také delfínovému vlnění a nácviku skoků do vody.

Středu a čtvrtek jsme strávili u rybníku Biřička. Program se skládal z ranní rozcvičky, po které následoval kondiční trénink, svačina a plavání na volné vodě, které rozhodně není stejné jako plavání v průhledné vodě v bazénu. Nechyběly ani sportovní hry v podobě fotbalu nebo házené, ale i netradiční zábava jako slackline (chůze po provaze), kterou si všichni rychle oblíbili.

Poslední den se nesl spíše v duchu zábavy. Po ranních pohybových aktivitách jsme se na hodinu přesunuli na plaveckou dráhu a věnovali se opakování plaveckých stylů z pondělní a úterý. Druhou polovinu pátečního dopoledne vyplnil aqua park, kde si plavci užívali jízdy na tobogánu, vlnobití, vířivek, nahřívání v páře a skoků do vody. Odpoledne probíhala vodní záchrana a vyvrcholení v podobě závodů štafet plavců proti trenérům. Z těsného vítězství (o článek prstu) se nakonec radovali výborně namotivovaní plavci.